Mój syn twierdzi, ze dziś muzyki słucha się tylko przy okazji. Coś w tym jest zazwyczaj muzyka leci w tle, w tym czasie robimy różne rzeczy. Kiedyś słuchanie listy przebojów trójki było jak seans w kinie, muzyka była gwiazdą wieczoru. Winyle pozwalają wrócić do takiego słuchania. Nie da się żonglować winylami gotując przy okazji obiad. Znowu muzyka ma znaczenie. Słucham więc płyt tak jak kiedyś trójki, z namaszczeniem i uwagą. Na zdjęciu widać w jakiej pozie ;)
Tak, to moje nogi. Czasem zmienię sobie kolor światełka. Może to wygląda śmiesznie, ale lubię słuchanie płyty oprawić w odpowiednie ramy.
Dziś pora na Thears For Fears i płytę Songs From The Big Chair. Japońskie pierwsze wydanie. 824 300-2 Nippon Phonogram Co., ltd Tokyo 1985
Songs from the Big Chair – drugi album studyjny brytyjskiego zespołu Tears for Fears, wydany 3 maja 1985 roku. Płyta osiągnęła 1. miejsce na Billboard 2003 i pochodziło z niej wiele hitów na amerykańskich i europejskich listach przebojów.
LISTA UTWORÓW:
"Shout" (Orzabal, Stanley) – 6:33
"The Working Hour" (Orzabal, Stanley, Elias) – 6:31
"Everybody Wants To Rule The World" (Orzabal, Stanley, Hughes) – 4:11
"Mothers Talk" (Orzabal, Stanley) – 5:06
"I Believe" (Orzabal) – 4:54
"Broken" (Orzabal) – 2:38
"Head over Heels/Broken (Live)" (Orzabal, Smith) – 4:32
"Listen" (Orzabal, Stanley)– 6:54
Zespół został założony w 1981 roku. Debiutancka płyta, The Hurting, wydana dwa lata później, utrzymana w rytmie synthpopowym, otworzyła muzykom drogę do sukcesu. Znalazł się na niej pierwszy duży przebój, "Mad World".
W 1985 roku album Songs from the Big Chair, osiągnął wysoki sukces komercyjny, dzięki takim utworom jak "Everybody Wants to Rule the World" oraz "Shout". Płyta rozsławiła duet w całej USA, gdzie trafiła na pierwsze miejsce listy sprzedaż. Jest to dziś najlepiej sprzedający się album zespołu. W roku 1989 artyści skomponowali album The Seeds of Love, o psychodelicznym, jazzowo-rockowym brzmieniu. Wydawnictwo spotkało się z sukcesem komercyjnym. Promowano je przebojowymi singlami "Sowing the Seeds of Love" i "Woman in Chains".
We wczesnych latach 90. Smith odszedł z Tears for Fears i wydał solowy album Soul on Board. W 1992 roku ukazała się kompilacja hitów Tears Roll Down, ciesząca się dużą sprzedażą, a rok później wydany został krążek Elemental. Ostatecznie w 2004 roku Smith i Orzabal ponownie połączyli swoje siły, tworząc płytę Everybody Loves a Happy Ending.
Dyskografia:
1983: The Hurting
1985: Songs from the Big Chair
1989: The Seeds of Love
1992: Tears Roll Down (Greatest Hits 82–92)
1993: Elemental
1995: Raoul and the Kings of Spain
1996: Saturnine Martial & Lunatic
2004: Everybody Loves a Happy Ending
2006: Secret World Live in Paris
2009: Live from Santa Barbara
Osobiste wrażenia z przesłuchania płyty:
Brzmienie typowe dla lat 80-tych. Trochę cofa mnie w czasie. Słyszę tu trochę Depeche Mode. Jest kilka hitów, które doskonale pamiętam z trójkowej listy przebojów. Są wstawki reakcji ludzi z koncertu, na szczęście mało, bo jakoś mi to nie pasuje do całości. Płyta wprowadza swoisty nastrój. Zamykamy oczy i można wpaść w trans, ma pewne symptomy muzyki relaksacyjnej. Stan płyty doskonały. Na całej płycie można naliczyć kilka pyknięć, co jak już pisałem dodaje uroku słuchaniu.
Płyta : N Mint
PŁYTA: BLISKA IDEAŁOWI, BYŁA ODTWARZANA, ALE Z NAJWIĘKSZĄ DBAŁOŚCIĄ. MOŻE SIĘ POJAWIĆ ODCISK PALCA LUB "PAPIERÓWKA" BEZ WPŁYWU NA ODTWARZANIE.
Okładka : N Mint
OKŁADKA: W STANIE BLISKIM IDEAŁOWI, WYJĘTA Z FOLI LECZ BEZ WIĘKSZYCH ŚLADÓW UŻYTKOWANIA. MOGĄ POJAWIĆ SIĘ MINIMALNE OTARCIA LUB ZAGIĘCIA NAROŻNIKÓW DO 5mm.
Zdjęcia real. Płytę mogę sprzedać, ale nie taniej niż 150.00 zł
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz